Derbi z Uzbekistanom in zmagoslavje Kazah Lomačenko. Kdo bo izzival zlato malega svetovnega prvenstva v boksu

Štirje boksarji reprezentance Kazahstana so se uvrstili v finale mednarodnega turnirja Strandzha Cup 2022 v Sofiji v Bolgariji, poroča dopisnik bbabo.net.

Finalisti starta so bili Damir Abdikadir (do 51 kilogramov), Mahmud Sabyrkhan (do 54), Dulat Bekbauov (do 67) in Sagyndyk Togambay (do 86). Še pet boksarjev je turnir končalo z bronom.

V eni najsvetlejših bojev je Sabyrkhan, ki je bil po debitantskem svetovnem prvenstvu dobil vzdevek "Kazah Lomačenko", podrl dvakratnega evropskega prvaka Daniela Assenova.

Lahkemu Sanzharju Tashkenbaiju (do 48) je malo manjkalo do glavnega boja: dvoboj je dobil po ocenah dveh sodnikov, ostali trije pa so bili neodločeni (po 28:28). Kazahstan je lahko računal na zmago, a je žreb pripadel Rusu Edmondu Khudoyanu in je šel naprej (2:3).

Štirje finali za Kazahstan. Ki se bori za zlato malega svetovnega prvenstva v boksu

Timur Kabdeshov je imel težaven boj (oba - do 51), saj mu je nasprotoval olimpijski prvak Khasanboy Dusmatov iz Uzbekistana. Favorit se je prebil v finale, kjer se bo srečal z drugim Kazahstancem - Damirjem Abdikadirjem.

V svojih polfinalnih bojih so izgubili proti tekmovalcem iz Uzbekistana in še trem Kazahstancem. Abzal Serik (do 63,5) in Nurlan Saparbay (nad 92) sta izgubila z rezultatom 0:5, Abzal Kuttybekov (do 92) pa je izgubil le eno točko proti etničnemu Kazahstancu Madiyaru Saidrakhimovu (2:3).

Do 48 kilogramov

Finale: Andrej Tiškovec (Ukrajina) - Edmond Khudoyan (Rusija)

Bron: Mirlan Turkbay Uulu (Kirgizistan) - Sanzhar Tashkenbay (Kazahstan)

Do 51 kilogramov

Finale: Damir Abdikadir (Kazahstan) - Khasanboy Dusmatov (Uzbekistan)

Bron: Volodja Mnatsakanyan (Rusija) in Timur Kabdeshov (Kazahstan)

Do 54 kilogramov

Finale: Yasen Radev (Bolgarija) - Mahmud Sabyrkhan (Kazahstan)

Bron: Daniel Assenov (Bolgarija) in Tamir Galanov (Srbija)

Do 57 kilogramov

Finale: Javier Diaz (Bolgarija) - Abdumalik Khalokov (Uzbekistan)

Bron: Hovik Ogannisyan (Rusija) in Vsevolod Shumkov (Rusija)

Do 60 kilogramov

Finale: Radoslav Rosenov (Bolgarija) - Murat Yildirim (Nemčija)

Bron: Gianluco Russo (Italija) in Artur Subkhankulov (Rusija)

Do 63,5 kg

Finale: Yaroslav Khartsiz (Ukrajina) - Mujibillo Tursunov (Uzbekistan)

Bron: Abdelnaser Benlaribi (Alžirija) in Abzal Serik (Kazahstan)

Do 67 kilogramov

Finale: Nikolai Terteryan (Danska) - Dulat Bekbauov (Kazahstan)

Bron: Alisa Shafirov (Rusija) in Gianluingi Malanya (Italija)

Do 71 kilogramov

Finale: Ivan Stupin (Rusija) - Vadim Musaev (Rusija)

Bron: Syrgak Abdyjapar Uulu (Kirgizistan) in Tony Jaas (Nizozemska)

Do 75 kilogramov

Finale: Pavel Sosulin (Rusija) - Alexander Khizhnyak (Ukrajina)

Bron: William Cholov (Bolgarija) in Rami Kivan (Bolgarija)

Do 80 kilogramov

Finale: Kristian Nikolov (Bolgarija) - Odiljon Aslonov (Uzbekistan)

Bron: Silvio Schurle (Nemčija) in Alfred Cromwell Commi (Italija)

Do 86 kilogramov

Finale: Sergej Gorškov (Ukrajina) - Sagyndyk Togambay (Kazahstan)

Bron: Christian Dimitrov (Bolgarija) in Vadim Shcheblykin (Rusija)

Do 92 kilogramov

Finale: Radoslav Panteleev (Bolgarija) - Madiyar Saidrahimov (Uzbekistan)

Bron: Abzal Kuttybekov (Kazahstan) in Soheb Bouafia (Francija)

Več kot 92 kilogramov

Finale: Lazizbek Mullozhonov (Uzbekistan) - Nelvi Tiafak (Nemčija)

Bron: Nurlan Saparbay (Kazahstan) in Yordan Morezhon (Bolgarija)

"Kazah Lomačenko" je podrl evropskega prvaka in se uvrstil v finale malega svetovnega prvenstva v boksu