Šport Novice

Osvoji Huddersfield, Nottingham Postani Liverpoolov nasprotnik v pokalu FA

West Brigdford, - Nottingham Forest je postal Liverpoolov nasprotnik v četrtfinalu pokala FA, potem ko je v ponedeljek (3. 7. 2022) ali v torek zjutraj WIB premagal Huddersfield Town z 2:1.

Liverpool je potrdil, da se je uvrstil v osmino finala, potem ko je 2. marca premagal Norwich City, prav tako z rezultatom 2-1. Nottingham je postal eden od dveh predstavnikov druge lige (Championship), ki sta se poleg Middlesbrougha prebila v četrtfinale. Klub, ki je pred tem ustavil Manchester United, bi bil Tottenham Hotspur.

Nottingham je zaostal, ko je branilec Tom Lees v 13. minuti po predložku Davida Sinanija našel mrežo. Toda ekipa Steva Cooperja je vstala in izenačila v 19. minuti prek Sama Surridgea, ki je uspel izkoristiti udarec z glavo Ryana Yatesa.

Zmagoviti zadetek za ekipo, ki je trenutno na devetem mestu na lestvici Championshipa, je dosegel v 37. minuti, potem ko je Ryan Yatesu po podaji Jamesa Garnerja uspelo poiskati mrežo.

V drugem polčasu ni bilo zadetkov. Z rezultatom 2-1 je Nottingham nastopil v četrtfinalu, ki je na sporedu 20. marca.

Nottingham je postal zadnja ekipa, ki si je zagotovila napredovanje v četrtfinale. Na ostalih tekmah zadnje osmine se bo Middlesbrough srečal s Chelseajem, Crystal Palace se bo srečal z Evertonom, Southampton se bo pomeril z Manchester Cityjem.