Indian Wells: Taylor Fritz je premagal Srbina Miomira Kecmanovića in se tako pripravil na polfinalni obračun z Andrejem Rubljovim

Taylor Fritz se je v petek po zmagi nad Miomirjem Kecmanovićem prebil v polfinale Indian Wellsa.

Američan je pokazal veliko potrpežljivosti in moči, da je premagal nesejanega Srba.

Američan z 20. nosilcem je premagal Miomira Kecmanovića s 7-6(5), 3-6, 6-1.

Fritz je tukaj v Kaliforniji zmagal v treh zaporednih treh nizih in je zdaj prvi Američan, ki je dosegel zaporedni polfinale na BNP Paribas Open po Andyju Roddicku v letih 2009 in 2010.

Zaslužni zmagovalec, Fritz je bil oster v skoraj dvournem dvoboju, razen za servisno igro v nočni mori, ki je njegovemu nasprotniku prinesla pozni odmor proti nizu igre v drugem nizu.

20. nosilec je prvi brejk na tekmi dobil ob svoji osmi priložnosti že na začetku odločanja, nato pa je prevzel pobudo in pobegnil z zmago.

Američana zdaj čaka 7. številka sveta Andrej Rubljov, ki je od prvega finala turnirja ATP Masters 1000 oddaljena zmaga.

Andrej Rubljov je v petek na Stadionu 1 podaljšal svoje bivanje v kalifornijski puščavi pod popolnim modrim nebom in dosegel odločilno zmago s 7-5, 6-2 nad Grigorjem Dimitrovim in tako podaljšal svoj trenutni zmagoviti niz na 13 tekem - le dve preostanek njegove kariere - najboljši.

Par je razdelil štiri predhodna srečanja, v petek pa je bilo jasno, kateri igralec je v boljši formi.

Sedma nosilka je v tej sezoni že osvojila dva naslova, v Marseillu in Dubaju, od začetka leta 2021 pa je zbrala sedem trofej.

Svoj rekord je izboljšal na 18-2 leta 2022. Rubljov letos v Indian Wellsu še ni padel niti enega niza, od začetka leta 2021 pa je dosegel svoj četrti polfinale Masters 1000 in prvi v sezoni.