Liga prvakov: Villarreal še naprej preseneča, v prvi tekmi je premagal Bayern München

Villarreal je dosegel še en presenetljiv rezultat v ligi prvakov, tokrat proti šestemu prvaku Bayernu iz Münchna, da bi okrepil svoje upanje, da se bo prvič po 16 letih vrnil v polfinale.

Potem ko se je prebil skupinski del in v osmini finala izločil Juventus, je skromni španski klub naredil velik korak k uvrstitvi med zadnje štiri, saj se je v sredo v prvi četrtfinalni tekmi držal zmage proti favoritu Bayernu z 1:0.

Zadetek Arnauta Danjume v začetku prvega polčasa je bil dovolj za Villarreal na stadionu La Ceramica, pri čemer Bayern ni mogel preiti trdne obrambe moštva Unaija Emeryja in je izgubil šele drugič na 30 tekmah lige prvakov.

Bayern je bil na zadnjih 22 gostovanjih v Ligi prvakov neporažen s 17 zmagami in petimi remi v rekordnem nizu, ki se je začel po porazu leta 2017 proti ekipi Paris Saint-Germaina, ki jo trenira Emery.

Nemci so se v sredo mučili vso tekmo in z veseljem pustili le en gol.

"Podelili bomo rezultat 1:0," je dejal veteran Thomas Muller. »Vemo, da bi bile stvari lahko veliko slabše. Svojim nasprotnikom moramo izkazati veliko spoštovanja. Zdaj se moramo pobrati za povratno nogo in udariti nazaj."

Povratna tekma bo prihodnji teden v Münchnu, kjer bo Villarreal potreboval žreb za uvrstitev v polfinale prvič po prvem nastopu v zadnjih štirih v Ligi prvakov leta 2006. Villarreal je v Italiji osupnil Juventus s 3:0 po 1- 1 remi doma v zadnjih 16.

V drugi četrtfinalu v sredo je branilec naslova Chelsea na prvi tekmi v Londonu izgubil s 3:1 proti Real Madridu.

"Zaslužili smo si poraz. Danes nismo bili dobri," je dejal trener Bayerna Julian Nagelsmann. »V prvem polčasu nam je primanjkovalo moči v obrambi in smo imeli premalo priložnosti. Drugi polčas je bila povsem divja igra. Prepustili smo nadzor, ker smo si obupno želeli zadeti, vendar bi lahko prejeli še dva."

Villarreal je že od začetka gledal na nadzor, Bayern pa si je prizadeval ustvariti pomembne priložnosti za gol. Gostitelji so najbolj grozili in imeli nekaj lepih priložnosti za povečanje vodstva.

"Govorili so o tem, da so favoriti in da bi si nocoj želeli zapečatiti svoje mesto v polfinalu, vendar smo prišli zelo lačni, zelo skromni," je dejal vezist Villarreala Giovani Lo Celso. "Ni dvoma, da so ena najboljših ekip na svetu, vendar smo dobro vodili tekmo in bi lahko dosegli še več golov."

Danjuma je rezultat odprl v osmi minuti s preusmeritvijo strela od blizu Danija Pareja, ko je obramba Bayerna ujela nepričakovano. To je bil šesti gol Danjuma na devetih nastopih v Ligi prvakov v tej sezoni in sedmi na 11 tekmah v karieri v tekmovanju.

Villarreal je mislil, da je podvojil vodstvo v 41., a gol Francisa Coquelina iz težkega kota ni bil razveljavljen zaradi ofsajda.

Napadalec Gerard Moreno je imel po tem dvakrat priložnosti za povečanje vodstva Villarreala. Najprej z nizkim strelom izven kazenskega prostora, ki je zadel vratnico v 53., in 10 minut pozneje, potem ko je prestregel slabo podajo vratarja Bayerna Manuela Neuerja blizu sredine igrišča in zgrešil njegov strel od daleč v odprto mrežo. Žoga se je na koncu preveč zvila, saj se je Neuer obupano poskušal vrniti na svoje mesto.

Bayern je ob koncu še povečal pritisk, vendar je bil Villarreal spet tisti, ki je skoraj povišal vodstvo, ko je rezervni Alfonso Pedraza v protinapadu v 87. zgrešil iz bližine.

Villarreal je skozi tekmo dobro obdržal Roberta Lewandowskega in imel je malo priložnosti znotraj območja. V tekmo je vstopil kot najboljši strelec lige prvakov z 12 goli na osmih tekmah in dosegel sedem golov na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih. Poljski napadalec je tretji na lestvici strelcev Lige prvakov vseh časov, za Cristianom Ronaldom in Lionelom Messijem.

Bayernov kanadski igralec Alphonso Davies je prvič nastopil po 17. decembru po daljši poškodbi zaradi težav s srcem.

Villarreal, ki ima sedež v mestu z okoli 50.000 prebivalci, prvič po 13 letih igra v četrtfinalu. Z zmago v lanski ligi Europa se je uvrstil v Ligo prvakov.

Bayern je v prejšnji sezoni na tej stopnji izločil PSG. Nemški klub se je v zadnjih 11 sezonah 10-krat prebil v osmino finala. Ekipa že rekordno 20. igra v četrtfinalu.

Zmagovalec bo v polfinalu igral z Benfico ali Liverpoolom. Liverpool je na prvi tekmi v Lizboni zmagal s 3:1.