Real Madrid je nosilca Chelseaja izločil iz lige prvakov

Madrid se je prebil kljub porazu proti modrim v noči; Villarreal je osupnil šestkratnega evropskega prvaka Bayern München.

Real Madrid je preživel še eno dih jemajočo evropsko noč na Bernabeuu, saj je kljub porazu s 3:2 po podaljšku v drugi tekmi izstrelil razburljiv boj Chelseaja in si zagotovil uvrstitev v polfinale lige prvakov.

Njihova skupna zmaga s 5-4 v torek je prišla pet tednov po tem, ko si je Real opomogel od dveh golov v tekmi proti Paris St Germainu in si v noči prislužil epsko zmago s 3-1, ko je goste v zadnjem porazu izločil s 3-2. -16.

"Bolj kot trpim, srečnejši sem," je na tiskovni konferenci z nasmehom povedal Carlo Ancelotti, trener Real Madrida.

"Toda bilo je veliko trpljenja. Izgubljali smo z 2:0, a verjamem, da si tega nismo zaslužili, ekipa je šla dobro. Ni se nam mudilo z zadetkom, nismo ga potrebovali, a zame, ko so zadeli drugič, si tega niso zaslužili."

Ancelotti je pohvalil svoje igralce, da se nikoli niso predali, tudi potem, ko so zaostajali s 3:0 v 15 minutah do konca, preden je Rodrygo prinesel izenačenje na 4:4 po skupnem seštevku in izsilil podaljšek, v katerem je Karim Benzema z glavo zadel odločilni gol.

»Zmagali smo, ker smo imeli energijo, da smo tekmo ohranili. Igralci so bili pogumni in so se s tem soočili kot bojevniki,« je dejal.

Trener Chelseaja Thomas Tuchel je pohvalil trud svojih igralcev pri drugi zmagi v Madridu.

»Danes smo dosegli polno mejo. Zelo sem ponosen na svoje igralce in mislim, da smo si zaslužili kvalifikacije, a sreča ni bila na naši strani," je dejal Tuchel.

»Nismo imeli sreče. Zato smo razočarani. Premagali so nas individualna kakovost in končna obdelava. Naredili smo dve napaki, dve izgubi žoge. Po tej današnji tekmi smo si zaslužili iti skozi. Ni bilo mišljeno."

V drugem četrtfinalu v torek je Villarreal osupnil šestkratnega evropskega prvaka Bayern München in se prvič po 16 letih uvrstil v polfinale lige prvakov.

Samuel Chukwueze je z golom v 88. minuti za Villarreal rešil nočni remi z 1:1 in skupno zmago z 2:1.

Vodstvo Villarreala z 1:0 iz prve tekme je Robert Lewandowski izbrisal v sedmih minutah drugega polčasa, Chukwueze pa je v štirih minutah po vstopu s klopi izvedel protinapad in tako podaljšal presenetljivo niz sedmouvrščenega moštva La Lige na tekmovanju.

Bayern je oktobra izpadel tudi iz nemškega pokala FA, DFB Pokal, zaradi 5-0 proti Borussii Moenchengladbach, kar pomeni, da je krona Bundeslige edini naslov, ki ga lahko še osvojijo v tej sezoni.

Villareal se bo v polfinalu pomeril z Benfico ali Liverpoolom, Real Madrid pa se bo pomeril z zmagovalcem Manchester Cityjem ali Atletico Madridom.