Kazahstanski rokoborec je premagal dvakratnega svetovnega prvaka in osvojil zlato Lige prvakov

Kazahstanski grško-rimski rokoborec Meirzhan Shermakhanbet je zmagal na azijskem prvenstvu v rokoborbi v Mongoliji, poroča dopisnik bbabo.net.

Kazahstanec, ki je nastopil v utežni kategoriji do 67 kilogramov, je s 4:0 premagal Južnokorejca Han Xiu Ryuja, ki je dvakratni svetovni prvak.

Prav tako 20. aprila sta na sporedu še dva finala s sodelovanjem Kazahstancev.

V utežni kategoriji do 72 kilogramov se bo Abylaikhan Amzeev pomeril z Mohamadom Rezo Hoyotollah Mokhtarijem (Iran). Dias Kalen se bo do 82 kilogramov pomeril z drugim Irancem, Rasulom Sadejem Garmsirijem.

V utežni kategoriji do 97 kilogramov se bo Sanzhar Serikhan za bron boril s Takihito Tsurudo (Japonska).

Pred tem je bronasto medaljo osvojil Yernur Fidakhmetov, ki je tekmoval v utežni kategoriji do 60 kilogramov. Svojega tekmeca iz Mongolije Balzhinnam Tsevenravdan je premagal - 12:6.