Šport Novice

Kanada in Kostarika se kvalificirata za svetovno prvenstvo za ženske leta 2023

Tako Kostarika kot Kanada sta izboljšali rezultat na 2-0 v svoji skupini in si priborili mesto v četrtkovem polfinalu severnoameriškega regionalnega turnirja z osmimi ekipami ter si zagotovili potovanja v Avstralijo in Novo Zelandijo na svetovni ženski nogometni obračun naslednje leto

Španska skupina je bila izključena z glasbenega festivala zaradi uničenja izraelske zastave

Haiti ali Jamajka bosta zasedla zadnje razpoložljivo mesto na svetovnem prvenstvu za ženske, odvisno od izida ponedeljkove tekme skupinskega dela

MONTERREY, Mehika: Kanada in Kostarika sta se v petek uvrstili na svetovno prvenstvo za ženske 2023, potem ko sta zmagali na tekmah skupinskega dela na turnirju CONCACAF W.

Julia Grosso je v 64. minuti dosegla zmago Kanade, aktualne olimpijske prvakinje, nad Panamo z 1:0, Cristina Granados pa je dosegla dva zadetka v prvem polčasu v zmagi Kostarike s 4:0 nad Trinidadom in Tobagom.

Tako Kostarika kot Kanada sta izboljšali rezultat na 2-0 v svoji skupini in si priborili mesto v četrtkovem polfinalu severnoameriškega regionalnega turnirja z osmimi ekipami ter si zagotovili potovanja v Avstralijo in Novo Zelandijo na svetovni ženski nogometni obračun prihodnje leto.

Dvakratna branilka naslova svetovnega pokala za ženske ZDA so si že zagotovile priložnost za tretji zaporedni pokal z uvrstitvijo v polfinale CONCACAF.

Haiti ali Jamajka bosta zasedla zadnjo razpoložljivo mesto na svetovnem prvenstvu za ženske, odvisno od izida ponedeljkove tekme skupinskega dela.

Tretjeuvrščene ekipe iz vsake skupine napredujejo v svetovno končnico naslednjega februarja za tri mesta na svetovnem prvenstvu za ženske.

Dogodek CONCACAF služi tudi kot regionalni kvalifikacijski turnir za olimpijske igre v Parizu leta 2024. Prvaki CONCACAF si bodo zagotovili olimpijsko mesto v Parizu 2024. Drugouvrščena in tretjeuvrščena ekipa se bosta naslednje leto srečali v končnici, da bi določili drugo mesto na tem turnirju.

Granados je zadel v 18. in 45. minuti za Kostariko, Lauryn Hutchinson iz Trinidada in Tobaga je dosegla avtogol v 33. minuti, Katherine Alvarado pa je dodala zadnji gol za Las Ticas v 48. minuti.