Šport Novice

Lucas di Grassi je zmagal na 2. dirki SABIC London E-Prix dvojnega vikenda

Jake Dennis je končal 2., Nyck de Vries 3., Stoffel Vandoorne pa je povečal vodstvo v svetovnem prvenstvu med vozniki s 4. mestom

Na Švedskem so se cene električne energije od leta 2020 dvignile petkrat

Mohammed Ben Sulayem se je udeležil prve dirke svetovnega prvenstva formule E ABB FIA, odkar je postal predsednik FIA

LONDON: Lucas di Grassi je dosegel svojo prvo zmago za ROKiT Venturi Racing v 14. krogu SABIC London E-Prix, pri čemer je premagal zmagovalca 13. kroga Jakea Dennisa iz Avalanche Andretti v težki 38 krogih dolgi bitki na 2,14-kilometrskem uličnem dirkališču v ExCeL London.

Di Grassi je iz zadnje od treh obveznih aktivacij Attack Mode prišel z dovolj v roki, da je zagotovil, da bo prehitel Dennisa v formi, ko je Britanec skočil za svojo zadnjo 30-kilovatno spodbudo.

Ljubljenec domačega občinstva Dennis je po sobotni zmagi začel s prvim položajem Juliusa Baerja, vendar je Brazilec v zadnjih nekaj krogih povečal svojo prednost in osvojil karirasto zastavo.

Di Grassi je dejal: »(Zmaga) pomeni vse. Hvala vsem, da ste tukaj. Čestitke vsem mojim tekmecem, vsem odličnim voznikom.

»To je bil velik prepir z Jakom. Bilo je zelo strateško – uporaba Attack Mode v pravem trenutku, varčevanje z energijo v pravem trenutku. Ekipa mi je dala popolne povratne informacije. Avto je bil danes neverjeten in po tem, kar se je zgodilo včeraj, mislim, da si to zelo zaslužimo,« je dodal.

Nyck de Vries je domov prišel tretji, medtem ko je njegov moštveni kolega pri Mercedes-EQ – vodilni v prvenstvu voznikov Stoffel Vandoorne – končal na četrtem mestu, potem ko je štartal na 13. mestu. Njegov najbližji tekmec za naslov Mitch Evans iz ekipe Jaguar TCS Racing se je s 14. na začetku dirke prebil celo do četrtega mesta, vendar je pozna tehnična težava predčasno končala njegovo dirko v Londonu in zadala udarec njegovim možnostim za naslov z upokojitvijo iz postopkih in netočko.

Edoardo Mortara, Di Grassijev moštveni kolega pri ROKiT Venturi Racing, je naredil vse, kar je bilo v njegovi moči, da bi osvojil točke s 17. mesta na lestvici, vendar je slaba, bojevita predstava lahko prinesla le 13. mesto. Jean-Eric Vergne iz ekipe DS Techeetah se je zgodaj upokojil, navidezno je bil v stiku, skorajda končal je svoje delo v svetovnem prvenstvu med vozniki.

Antonio Felix da Costa se je boril za peto mesto v sestrski DS Techeetah, Sebastien Buemi (Nissan e.dams) je dosegel svoj drugi najboljši rezultat 8. sezone na šestem mestu, Robin Frijns iz Envision Racing je bil sedmi, Sam Bird pa osmi za Jaguar TCS Racing. na domačih tleh.

Predsednik FIA Mohammed Ben Sulayem se je udeležil svoje prve dirke svetovnega prvenstva ABB FIA Formule E, odkar je decembra prevzel mesto predsednika. Srečal se je z vodilnimi, vodji ekip in vozniki iz celotnega svetovnega prvenstva ABB FIA Formule E, preden so ga pozdravili na stopničkah, da bi podelil zmagovalni pokal Di Grassiju.

Zdaj se zdi, da bosta Evans in Vandoorne v dveh tednih dvoboja za naslov z 58 točkami na Hana Bank Seoul E-Prix, zadnji dve dirki 8. sezone v 16. koledar dirk. Belgijec ima zdaj v razpredelnici točk zavidljivih 36 točk prednosti pred voznikom Jaguarja.

ROKiT Venturi Racing je prehitel DS Techeetah in postal drugi v ekipnem svetovnem prvenstvu, čeprav je Mercedes-EQ povečal prednost na 35 točk.