Šport Novice

Pakistanski rokoborec Inayatullah napreduje v četrtfinale CWG 2022

BIRMINGHAM: Potem ko je pakistanski rokoborec Inayatullah v samo treh minutah nokavtiral Maltežana Adama Vello, se je uvrstil v četrtfinale moške borbe v prostem slogu do 65 kg na igrah Commonwealtha. Inayat je sledil korakom prvaka v rokoborbi Inama Butta in dominiral nad svojim nasprotnikom, poročajo nacionalni mediji. Po desetih zaporednih tehničnih točkah je bil Inayat razglašen za zmagovalca. Vella je ostal nemočen in ni dosegel točke. Inayat naj bi se kasneje v četrtfinalu srečal z Nigerijcem Amasom Danielom. Poleg tega naj bi se pakistanski rokoborec Inam pomeril s Škotom Kieranom Malonom v moških rokoborbah do 86 kg v prostem slogu.

54 hektarjev veliko zasebno posestvo na robu deževnega gozda v avstralskem zaledju

Pakistanec Zaman Khan je moral neposredno igrati v četrtfinalu proti Marie's Kensley Anthony iz Mauritiusa v moških rokoborbah do 125 kg v prostem slogu. V četrtek zvečer je Pakistan doživel poraz s 7-0 proti šestkratnim prvakom na igrah Commonwealtha Avstralcem, ki so ohranili svoj 100-odstotni rezultat v zadnji tekmi skupine A v Birminghamu.

Da bi uničil južnoafriško zabavo, je moral Pakistan zmagati na tej tekmi z dvema goloma ali več in po njihovi zaslugi so začeli v prvi vrsti. Vendar niso mogli najti poti skozi, Blake Govers pa je s prvim zadetkom v 12. minuti pokazal, kako težko bo to za Pakistan. Druga četrtina je samo naredila že tako izjemno težek pakistanski izziv skoraj nemogoč, ko je Jeremy Hayward podvojil vodstvo Kookaburre. Močno obdobje za Avstralce je prineslo le en gol, vendar jih je trdno postavilo na vodilni položaj.

Vsi dolgotrajni upi o vrnitvi Pakistana so bili v tretji četrtini trdno razblinjeni, saj sta gola Haywarda in Toma Wickhama v razmaku le dveh minut povečala vodstvo na 4-0. News Desk Australia je rešil svojo najbolj plodno četrtino za finalnih 15 in dodal še tri zadetke Wickhama, Jacoba Andersona in Nathana Ephrauma.

Popolnoma profesionalna predstava s strani, ki želi doseči 7 od 7 zlatih medalj na igrah Commonwealtha. Rezultat tekme pomeni, da se bo Pakistan pomeril s Kanado v tekmi za 7./8. razvrstitev, Avstralija pa bo v soboto v polfinalu igrala z gostiteljico Anglijo.